Boje se rodit bez one stvari....

1-1 (2-3 jedanaesterci)

Nogometna groznica u Blatu započela je na najbolji mogući način. Ispunjene tribine do posljednjeg mjesta, tražila se karta više. Negdje oko 1500 ljudi, dočekalo je prvoligaša u službenoj natjecateljskoj utakmici. Atmosfera je proključala. Pjesma i veselje. Nitko nije znao što nas čeka ovog sparnog popodneva i svi su željno iščekivali što može dojučerašnji četveroligaš, koji se tek otisnuo u nepoznata mora treće lige, protiv jednog prvoligaša.

Od prvog sučevog znaka Zmaj je ušao čvrsto, borbeno i napadački u utakmicu. Karlovac je stao u svoju polovicu. Desetak prvih minuta gledali smo totalnu dominaciju i presing Zmaja. Jedna dobra lopta u prostor i ubacivanje sa krila na koje kasni Zmajev napadač. Karlovac nije centra prošao. Nakon petnaeste minute gosti su malo primirili Zmaja, ali u napadu nisu uspjeli ništa napraviti. Koncetrirali su se na obranu i to su sasvim solidno radili.

Međutim, agresivna igra Zmaja, pomalo bezobrazna i bez respekta prema protivnicima je dovela do toga da je Zmaj kontrolirao tijek susreta. Tako smo svjedočili odličnom slobodnjaku Petra Franulovića, sa više do 25 metara, koji je golman Karlovca odbio u korner. Ivan Bačić je pucao po podu, pored gola. Najbolja prilika Zmaja je bila kod oštrog ubačaja na drugu stativu. Usamljeni Prižmić je zakasnio sekundu i to je bilo dovoljno da iz mrtvog kuta, nekoliko metara od gola, puca pored stative. Vidjeli smo nekoliko nepreciznih udaraca iz daljine, bez opasnosti za karlovački gol. Publika nije mogla vjerovati svojim očima i pjesmom su bodrili Zmaja, da napravi veliko iznenađenje.

Karlovac je tek nakon 35 minute iskoristio neuspješnu offside zamku Zmajeve obrane i napravio dobru kontru, ali bezuspješno. Ubačaj na drugu stativu i napadač glavom puca pored gola. Kasnije u 43. minuti ponovili su akciju, sa druge strane, ali ovaj put je pravovremenim istrčavanjem spasio izrazito sigurni vratar Zmaja, prinova Bebić. To je praktički bilo sve od Karlovca u prvom dijelu. Djelovali su izgubljeno i samo ih je sigurna zadnja linija spasila da ne primu pogodak. Sa druge strane Zmaj je sve prisutne ugodno iznenadio. Borbom, zalaganjem, ali i izrazito kvalitetnom igrom.

Drugo poluvrijeme se nastavilo u istom tonu. Zmaj je krenuo odlično i to mu se vratilo već u 48. minuti kad je Prižmić fino asistirao Bačiću, koji pogađa za eksploziju zadovoljstva i neviđenu euforiju na Zlinjama. Karlovac je bio na konopcima. Desetak minuta su bili grogirani i nakon pogotka Zmaj je nastavio napadati. Presing i nekoliko poluprilika, ali do povećanja vodstva nije došlo.

Negdje oko 75. minute počeli su se osjećati prvi znaci umora Zmajevih igrača. Karlovac je to iskoristio i po prvi put se uputio nešto dublje u polovicu Zmaja. Tako je ostalo prostora za kontre Zmaja, ali nekoliko pokušaja nisu urodili plodom. Kontre su završavale u zadnoj liniji Karlovca.  Tekle su zadnje minute utakmice kad je kapetan Karlovca imao dobru priliku, pucao je pored gola. I onda je krenula nesretna sudačka nadoknada. Tri minute.

Na desnoj strani sudac je ispod sjeverne tribine dosudio aut za Karlovac. Svi su na tribini skočili, ali krenuo je taj kobni napad. Svi su bili u Zmajevoj polovici i obrana Zmaja nije uspjela u dva navrata kvalitetno očistiti loptu. Tako su Karlovčani uposlili igrača na desnom krilu, ubačaj u sredinu i Spišić glavom loptu šalje u mrežu. 1-1. Druga minuta sudačke nadoknade, slavi Karlovac i nevjerica na tribini.

Produžeci. Razlika u ligama se u zadnjim minutama regularnog dijela osjetila jedino na fizičkoj spremi i svi su očekivali pad Zmaja, ali on se nije dogodio. Naprotiv, prvi produžetak Zmaj je opet bio bolji. Nakon ubačaja Petar Franulović je u visokom skoku okrznuo loptu glavom i ona je išla pored gola. Bila je to prava prilika i golman ne bi mogao napraviti ništa. Nakon toga dobar udarac Deana Gugića, ali vratar Karlovca je na mjestu. Odbio je loptu, ali svi su bili predaleko od nje.

Drugi produžetak obilježili su grčevi Zmajevih igrača i bez velikih prilika došli su penali. Zmaj prvi, Karlovac drugi. Prva serija pored gola i prečka Karlovca. Druga serija 1-1. Treća i četvrta serija po dvije odlične intervencije vratara. Lovrića za Karlovac i Bebića za Zmaja. Posljednja serija, Krešimir Franulović pogađa stativu, a Golem siguran i zavija Blato u crno. Karlovčani slavu i veselu se, a Zmajevci u suzama izlazu praćeni ogromnim pljeskom publike. Zasluženo se ponovno vraćaju iz svlačionice i još jednom pozdravljaju sa publikom. Karlovački golman i igrači su također ispraćeni pljeskom onog dijela tribine koji predstavlja pravu nogometnu publiku. Prava fešta i drama u Blatu danas.

ZMAJ: Bebić, Surjan, Da. Gugić, K. Franulović, P. Franulović, Volarević, De. Gugić, Radičević (od 64. Sardelić), Prižmić (od 90. Jeričević), Vujević, Bačić (od 72. Drušković).

KARLOVAC: Lovrić, Golem, Štefančić, Novinić, Stambolija, Špišić, Ottochian, Šipić, Sopčić, Musulin (od 103. Perez), Špelić.

Photo session ekipe 2019/2020

04 Rujan 2019

Ekipa za sezonu 2019/2020

Raspored sezone 19/20

20 Kolovoz 2019

Na sljedećem linku možete pregledati raspored sezone 2019/2020.   RASPORED SEZONE 2019/2020

Polufinale žup. kupa

29 Travanj 2019

U srijedu, 01.05.2019. sa početkom u 16:30 igra se utakmica polufinala županijskog kupa između BŠK Zmaj i NK Jadr...