Ljepotica za domaći kraj

3 - 2

Pretposljednje kolo, ujedno posljednje za ovu sezonu na Zlinjama je donjelo dvoboj prošlogodišnjeg vodećeg dvojca, uvjerljivog prvaka Vala i prvog pratitelja Zmaja. Ova sezona je ponudila nešto drugačiji raspored snaga, pet bivših drugoligaša su promjenili odnose u ligi pa su se Val i Zmaj smjestili po sredini tablice. Zmaj je prije utakmice bio u nešto boljoj poziciji, ali ni Val nije previše ugrožen, odnosno imaju solidni bodovni konto, dobre međusobne rezultate sa donjim dijelom tablice i u posljednjem kolu neopterećenog Neretvanca na svom igralištu.

Po lijepom i sunčanom vremenu Zlinje su ponovno bile prepune i nakon inspirirajuće najave službenog spikera, te pozdrava svim igračima, trenerima i ostalim sudionicima započela je jedna otvorena i dobra utakmica. Na ulazima u igralište postavljene su kutije u koje su gledatelji nesebično donirali novac za NK Jadran iz Gunje, a prikupljenoj novčanoj sumi će se još dodati dio prihoda sa ove utakmice. Bio je ovo dvoboj trenera koji je uveo Zmaja u sezonu Čopa i Gudelja koji ga je nasljedio na klupi. Inače Čop je toplo pozdravljen od svih gledatelja na Zlinjama.

Kao što je već napomenuto utakmica je bila otvorena, bilo je mnoštvo lijepih poteza, koji su u par navrata izazvali pravo oduševljenje na tribini. Posebno su dojmljive bile brze kombinacije Zmaja, kad su na kratkom prostoru serijom dodavanja nekoliko puta izbacili obranu gostiju.

Do dvadesete minute zabilježili smo nekoliko dalekometnih pokušaja Šeparovića, koje je Buzov lakoćom ukrotio, poništeni pogodak zbog ruke Pedišića i odlični kontranapad Vala kad je Rendić sa ruba šesnaesterca, malo lijevo zatresao stativu. Lopta se odbila u teren i nekoliko trenutaka je još trajala opasnost u petercu dok Hozić nije riješio situaciju.

U 27. minuti Zmaj je došao u vodstvo. U šesnaestercu Vala je bila gužva. Prvo je jedna visoka lopta pala jednom igraču u naručje i tribina je tražila igranje rukom. No odbijenu loptu je pokupio Šeparović i napravio dribling u desnu stranu, ali je srušen. Sudac koji je bio na licu mjesta je bez razmišljanja pokazao na najstrožu kaznu.

Kaleb je uzeo zalet, Buzov odlično pročitao, ali udarac je bio prejak i odbijanjem od vratara lopta je ipak završila u mreži. Nakon pogodka Zmaj je zagospodario terenom. Već prije objašnjenim kombinacijama Sardelić je izašao sam ispred Buzova, ali skoro iz mrtvog kuta je pucao u njega. Nedugo nakon toga Pedišić je vrhunskim potezom pokraj gostujuće klupe izbacio svoga čuvara i istrčao kontru u napadu 2na1. Sa druge strane je mogao uposliti Prižmića, ali pokušao je još jednom proći i drugog stopera, koji je očistio situaciju u šesnaestercu.

Nedugo nakon toga Pedišić je imao još jednu priliku sam ispred vratara ali puca pored vrata. Prilika je još jednom izborena nakon odlične kombinacije. Pred sami kraj poluvremena Zmaj je imao slobodni udarac na nešto manje od 25 metara. Zelenika puca oštro preko zida i neko od igrača Vala rukom iznad glave zaustavlja udarac. Zelenika i tribina su instatno tražili još jednu najstrožu kaznu, ali sudac je ipak pogrešno pokazao da se igra nastavi.

Nedugo nakon toga dogodilo se izjednačenje. Probijena je desna strana Zmajeve obrane i netko iz Vala je uputio oštar centaršut po podu. Hozić je uklizao, ali lopta je nekako prošla ispod njega i na drugoj stativi Petranić je imao lagani posao i sa par metara je poslao loptu u praznu mrežu.

Drugi dio Zmaj je otvorio još jednom fenomenalnom akcijom kad je Zelenika izbacio samog Pedišića oči u oči sa Buzovom. Šime je ovaj put siguran i Zmaj je povećao vodstvo. Igrala se 47 minuta. Već nakon dvije minute Zmaj je dobio igrača više. Neoprezno je Gusić desetak metara u Zmajevoj polovici startao i pogodio je Šeparovića kopačkom u prsi. Sudac mu je pokazao izravni crveni karton, a ujedno je i zaustavio još jednu kontru Zmaja. Naime Šeparović je pod prekršajem uspio uposliti Prižmića, koji je sam kao duh sa loptom u nogama jurišao prema vratima Buzova. Sa druge strane je utrčavao Pedišić.

U 45. minuti Gudelj je zbog ozljede zamjenio Didovića, a u 68. minuti je i Pedišić sa nosilima uz ogroman pljesak publike ispraćen sa terena. Iako je sama situacija bila ružna prve prognoze su ohrabrujuće i Pedišić će samo mirovati neko vrijeme.

Napadi Zmaja su se nastavili, Zelenika je bio izrazito raspoložen i nekoliko puta je zaprijetio, ali lopta nije htjela u mrežu. Crnac je također imao jednu odličnu priliku kad je sa 8-9 metara pucao visoko preko gola. Međutim u 77. minuti nije bio toliko darežljiv već je iskoristio novu situaciju i postigao pogodak za 3-1. Još jedna odlična akcija, ponovno je Zelenika asistent.

U 80. minuti Val je smanjio vodstvo Zmaja. Dvoboj Ćurića i Crnca u šesnaestercu sudac je okarakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Ćurić je uzeo loptu i jakim udarcem svladao Milinu. Udarac je bio neobranjiv. Bio je to konačan rezultat ove utakmice.

Po završetku susreta cijela tribina je dugim pljeskom pozdravila sve igrače i trenere. Bila je to još jedna lijepa slika sa Zlinja. Na kraju je Igor Gudelj završio na rukama igrača koji su se zasluženo veselili na domaćem oproštaju od još jedne izuzetno dobre sezone Zmaja u 3. HNL. U posljednjih 90. minuta Zmaj ulazi na visokom 6 mjestu, a posljednjih par utakmica su odigrane bez prevelikog pritiska, koji je pratio ili još uvijek prati veliki broj klubova u našoj ligi.

Na proljeće je ova ekipa Zmaja rasla iz kola u kolo i jučerašnjom pobjedom došli su do 6. pobjede u nizu na Zlinjama i tako su popravili rak ranu prvog dijela sezone, domaće utakmice. Dojam je da ekipa raste i šteta što je došao kraj sezone jer smo mogli na Zlinjama gledati još pravih utakmica, a sad nam slijedi ljetna stanka. U prvom dijelu proljeća Zmaj je imao uspjeha i u gostima, ali kako su zaredali napori, umori, kazne i utakmice od velike važnosti tako smo na gostovanjima nekompletni izgubili neke bodove koje smo u drugačijim okolnostima mogli imati. Međutim ne treba žaliti već treneru, stručnom stožeru, igračima i upravi treba čestitati na još jednoj odličnoj sezoni.

Osim utakmice na Šubićevcu sljedeću nedjelju, naše kadete očekuje finale kupa sa Neretvom dan prije (subota, 31.05.2014.) u Metkoviću. Sa tim vikendom spustit će se zastor nad 2013/2014 sezonom.

Iako nam to nije običaj prenjet ćemo dijelić atmosfere sa večere nakon utakmice, jer je ona bila preslika ponašanja igrača na terenu i van njega. Riječ dvije prisutnima je rekao predsjednik Zmaja Jerko Andrijić, koji se zahvalio igračima, trenerima i svima koju su pomogli klubu, a nakon toga je Ante Prižmić imao dirljiv i prekrasan govor. Kapetan je među ostalog naglasio da nikad u svojoj karijeri nije sa većom željom dolazio na treninge i odrađivao zadatke kao ovo proljeće. Naglasio je da je ekipa igrača i trenera prava klapa i zahvalio se svima, a govor je završio rečenicom: "Čast mi je što sam bio kapetan ove ekipe i ovim momcima". Nakon njega riječ dvije je rekao i Antoni Milina, o svome dojmu i kako je posprdno, a tako pogrešno, ove zime ispraćen na otok, a onda je usljedila pjesma i iskreno veselje do dugo u noć.

33. kolo 3 HNL Jug, Blato. 24.05.2014.

BŠK Zmaj - NK Val (KS) 3-2 (1-1)

sudac: Ivan Balić (Split)

strijelci: 1-0 27. min Nedjeljko Kaleb (11m), 1-1 45. min Petar Petranić, 2-1 47. min Šime Josip Pedišić. 3-1 77. min Ivan Crnac, 3-2 80. min Ivan ćurić (11m)

crveni karton: 49. min Ante Gusić

BŠK Zmaj: Antoni Milina, Ivan Roso, Ante Prižmić, Petar Sardelić, Frano Didović (46. min Marin Tomičić), Marko Zelenika, Elvis Hozić, Jerko Šeparović, Šime Josip Pedišić (68. min Marino Gavranić), Mladen Bajamić (57. min Ivan Crnac), Nedjeljko Kaleb

klupa: Jure Goić, Luka Cetinić, Tomislav Radaić, David Jurić

trener: Igor Gudelj

NK Val: Marko Buzov, Mario Bartulović (83. min Hrvoje Šibenik), Ivan Batovanja, Toni Kovačević, Ante Gusić, Petar Matetić (51.min Mario Jelaš), Božo Duvnjak, Ivan Jerković, Ivan Ćurić, Toni Rendić, Petar Petranić

20 Kolovoz 2019

Na sljedećem linku možete pregledati raspored sezone 2019/2020.   RASPORED SEZONE 2019/2020

Polufinale žup. kupa

29 Travanj 2019

U srijedu, 01.05.2019. sa početkom u 16:30 igra se utakmica polufinala županijskog kupa između BŠK Zmaj i NK Jadr...