Zmaj otpuhao opuzensku lađu

3 - 0

Zmaj je nešto lošijim nastupima u nazovimo lakšem dijelu prvenstva natovario na leđa pritisak pred infarktnu završnicu jeseni. Prva postaja je bio Neretvanac, stari znanac iz vrha lige, ekipa koja se bori za najviše pozicije. Kako je Primorac poražen u subotu u Kninu, Neretvanac je ovom pobjedom mogao doći na bod do prvog mjesta. Sa druge strane Zmaju gori pod nogama i očekivali smo tvrdu utakmicu.

Zmaj je nešto lošijim nastupima u nazovimo lakšem dijelu prvenstva natovario na leđa pritisak pred "infarktnu" završnicu jeseni. Prva postaja je bio Neretvanac, stari znanac iz vrha lige, ekipa koja se bori za najviše pozicije. Kako je Primorac poražen u subotu u Kninu, Neretvanac je ovom pobjedom mogao doći na bod do prvog mjesta. Sa druge strane Zmaju gori pod nogama i očekivali smo tvrdu utakmicu.

Uvjeti za igru nisu bili najidealniji jer je puhalo jako jugo i cijelo vrijeme je polagano padala kiša. Zmaj je prvo poluvrijeme napadao uz vjetar i svi su očekivali udarce i oštre ubačaje u gol iz daljine. Međutim takva taktika danas nije bila na tapetu Zmajevaca, pa su nešto pokušavali kombinirajući brzo preko krila.

Neretvanac se dobro branio i bez problema su rješavali napade crvenih. Prvo poluvrijeme je u prilikama bilo sadržajno, ali igra koju su pokazali obje momčadi nije bila pretjerano kvalitetna. Zmaj je imao dobru priliku kad je Prižmić ušao u šesnaesterac i pucao pored gola. Batista je na drugoj stativi bio sam, ali je Prižmić bio u naletu. U jednoj prilici Škoro je odlično nanizao nekoliko igrača i došao u priliku za pucati, ali je nesebično pokušao dodati loptu Prižmiću. Stoperi Neretvanca su u zadnji trenutak spriječili dodavanje. Volarević je imao slobodni udarac na 18 metara, ali je uputio udarac u živi zid.

Sa druge strane Neretvanac je imao dobru priliku na samom otvaranju utakmice, a posebno je bila dobra prilika sredinom poluvremena, kad je napadač na 25 metara prošao istrčalog Bebića i još mu je ostao samo prazan gol ispred njega. U tom momentu se spetljao, na loptu su natrčala još dvojica igrača Neretvanca i rezultat svega je bio ulazak napadača u šesnaesterac i loši udarac u "povratnika" Bebića.

Drugo poluvrijeme Zmaj je mnogo bolje igrao iako sami početak to nije nagovjestio. U tom periodu Ljuta je promašio odličnu priliku, a gosti su osim te kreirali još jednu brzu kontru, ali bezuspješno. U 58. minuti Marenzi je napravio prvu i vjerojatno ključnu zamjenu. Do tad nevidljivi Bačić, puno pretrčao, ali malo sudjelovao u igri, je izašao a ušao je Petar Franulović. Publici je u tom trenutku vjerojatno pao mrak na oči, ali trener je Petru ovu utakmicu namjenio drugu ulogu. Umjesto klasičnog stopera, gdje smo ga gledali posljednjih godina igrao je u vezi i pomogao je Damiru Gugiću u defenzivnom bloku. Tom zamjenom su Šeparović i Dean Gugić uhvatili zraka i zaigrali mnogo bolje i konkretnije.

U 61. minuti Dean Gugić je odlično poslao loptu u prostor za Batistu, koji izlazi sam pred vratara i pogađa za vodstvo Zmaja. To je bila treća sretna sto postotna prilika za Zmaja u drugom poluvremenu. Prvu je promašio Batista, kad je također dobio loptu u prostor i išao sam prema vrataru. Pucao je u njega i nakon odbijanca je bilo opasno, ali ništa.  Druga prilika je bila Krešimira Franulovića, kad je glavom pucao, nakon ubačaja Škore. Vratar je ostao ukopan u sredini, a lopta je prohujala centimetar od stative.

Nakon pogotka Zmaj je zaigrao mnogo bolje i već u 73. minuti je mladi Liković morao po loptu u mrežu. Ponovno brza akcija, Prižmić prolazi po desnoj strani i vraća povratnu loptu u sredinu. Dean Gugić sam ispred gola puca i pogađa stativu, a odbijenu loptu Jerko Šeparović bez razmišljana zakucava u gol za 2-0. Prvijenac Šeparovića publika je nagradila velikim pljeskom. Šeparović je često najmlađi na terenu (04/1994) i u kratkom roku je "drskom" igrom bez respekta postao ljubimac navijača.

Treći gol je pao u samoj završnici utakmice (89. min), kad je Dean Gugić presjekao i dodao loptu Prižmiću, koji prolazi čuvara i rutinirano pogađa pored nemoćnog vratara.

Sad sljedi gostovanje na Klisu. Uskok je u zadnje dvije utakmice doživio dva poraza (doma od Raštana (0-4) i u gostima u Biogradu (2-0)). Prije toga je svladao Velebit u Benkovcu sa visokih 3-0 i izgubio u Opuzenu od Neretvanca 2-1. Ovi rezultati protiv najboljih u ligi nam ništa ne govoru o jačini Uskoka, a jedino sigurno je da će biti teško. Posebno što će tražiti iskupljenje nakon Dinamovske 0-0 serije u dva zadnja kola. Nakon toga na Zlinje dolazu zahuhtale Raštane, a potom idemo u Biograd. Težak raspored i nadamo se da će Zmaj znati odgovorit na izazove koji slijedu, jer su nam bodovi itekako potrebni.

BŠK Zmaj (Blato) - NK Neretvanac (Opuzen) 3-0 (0-0)

nedjelja, 06.11.2011. stadion Zlinje, gledatelja oko 400

sudac: Damir Silić

strijelci: 1-0 Batista (61. min), 2-0 Šeparović (73. min.), 3-0 Prižmić (89. min)

Zmaj: Bebić, Volarević, Krešimir Franulović. Dean Gugić, Damir Gugić (86. Surjan), Prižmić, Škoro, Bačić (58.  Petar Franulović), Šeparović, Batista (77. Begić), Kaleb

klupa: Borovina, Đijan, Sardelić, Jurić

trener: Armando Marenzi

Neretvanac: Liković, Babić, Cvitković (53. Lešić), Aličić, M. Čamo, Paponja, Jerković, Ključe (84. Mihaljević), Zovko, Dragobratović (46. Ljuta), Batinović

20 Kolovoz 2019

Na sljedećem linku možete pregledati raspored sezone 2019/2020.   RASPORED SEZONE 2019/2020

Polufinale žup. kupa

29 Travanj 2019

U srijedu, 01.05.2019. sa početkom u 16:30 igra se utakmica polufinala županijskog kupa između BŠK Zmaj i NK Jadr...