Trica za kraj

3 - 0

Posljednje 34. kolo odigrano je u nedjelju 27.05.2012. Na Zlinjama je gostovao NK Primorac iz Biograda. Kao i prošlu godinu posljednja domaća utakmica sezone je bila prilika da Red Dragonsi i vjerna publika pozdravu ekipu i da im zahvali za još jednu veliku godinu. Prije početka utakmice publika je balonima pozdravila igrače, a poletjela je i velika količina papelitosa, koji ovaj put nisu bili glavna tema Otvorenog.

Posljednje 34. kolo odigrano je u nedjelju 27.05.2012. Na Zlinjama je gostovao NK Primorac iz Biograda. Kao i prošlu godinu posljednja domaća utakmica sezone je bila prilika da Red Dragonsi i vjerna publika pozdravu ekipu i da im zahvali za još jednu veliku godinu. Prije početka utakmice publika je balonima pozdravila igrače, a poletjela je i veća količina papelitosa, koji ovaj put nisu bili glavna tema Otvorenog.

U pravom navijačkom dekoru, pred prepunom tribinom Zmaj je započeo izrazito napadački. U drugoj minuti smo već zabilježili dvije prečke iz istog napada. Nakon kornera najviši je Franulović, ali prečka se isprječila i potom na odbijenu loptu netko od Zmajevaca ponovno gađa skoro pa u isto mjesto. Napdačka igra se nastavila i u jednoj prilici Sardelić je nakon povratne lopte odlično petom prebacio vratara, ali gostujući igrač je sa linije očistio siguran pogodak.

U 27. minuti raspoloženi Đijan je nakon brze akcije mali izvan šesnaesterca pucao, ali lopta je pogodila stativu. Već prije je također imao dobar udarac izvan šesnaesterca, ali vratar Jurjević je bio siguran. Kad se već činilo da će se na odmor ići bez pogodaka došla je 42. minuta. Prižmić je izveo slobodni udarac, vratar je obranio i odbio loptu, a Petar Sardelić se najbolje snašao u gužvi i poslao loptu u mrežu za 1-0. Pogodak u pravo vrijeme.

Drugo poluvrijeme je Zmaj mnogo lakše igrao i  već u 60. minuti dogodila se repriza prvog pogotka. Ponovno je Prižmić tukao iz slobodnog udarca, vratar odbio, a ovaj put egzekutor je bio Petar Franulović. 2-0.

U 72. minuti u igru je ušao Marino Gavranić . Povratnik nakon ozljede iz pretkola hrvatskog kupa. Marino je ovu sezonu u trećoj ligi zabilježio samo kratki nastup u Grudi portiv Konavljanina, kad je na igralištu izdržao 8 minuta. Ovaj put je ušao spremniji i odlučniji, te je za veliku muku i trud oko oporavka dobio najbolju moguću nagradu. U 86. minuti je postigao pogodak za 3-0. I to na način koji je Zmaju toliko falio u ovoj sezoni. Na golu je bio vratar i igrač u bloku, ali njegov udarac je ipak iz poluprilike našao put prema  mreži. Marino je zajedno sa suigračima i cijelom publikom emotivno proslavio ovaj pogodak.

Na kraju utakmice publika je dugim pljeskom pozdravila sve igrače i tako na najbolji mogući način zaokružila nadamo se ne posljednju utakmicu u 3. HNL - jug. Sezona još nije gotova i u srijedu (29.05.2012), sa početkom u 16:30 nas očekuje polufinale županijskog kupa protiv pločanskog Jadrana, a pobjednika tog dvoboja u finalu čeka dubrovački GOŠK.

Zmaj - Primorac Biograd 3-0 (1.0)

sudac: Damir Mladin (Omiš)

strijelci: 1-0 Petar Sardelić (42. min), Petar Franulović (60. min), Marino Gavranić (86. min)

Zmaj: Mateo Bebić,  Krešimir Franulović, Petar Franulović, Ivan Đijan, Antonio Lipotić(72. Dean Gugić) , Ante Prižmić, Andrej Škoro, Petar Sardelić (72. Marino Gavranić), Ivan Bačić (57. min Rafael Batista Dos Santos), Jerko Šeparović, Nedjeljko Kaleb

klupa: Ante Volarević, Deni Sardelić, Ivan Tomić

trener: Zoran Petković (Marenzi dvije utakmice suspendiran)

Primorac Biograd: Antonio Jurjević, Marko Majić-Mozul, Marin Grgurović, Stjepan Klarin, Alen Juričić, Šime Marković, Nikola Oluić (75.Krešimir Piplica) , Marko Colić, Marko Moravčić, Tomislav Vulin, Mate Tokić

20 Kolovoz 2019

Na sljedećem linku možete pregledati raspored sezone 2019/2020.   RASPORED SEZONE 2019/2020

Polufinale žup. kupa

29 Travanj 2019

U srijedu, 01.05.2019. sa početkom u 16:30 igra se utakmica polufinala županijskog kupa između BŠK Zmaj i NK Jadr...