Provukli se!

2 - 1

Nakon osvojenog županijskog kupa, u srijedu u Dubrovniku, došla je obaveza u prvenstvu. Na Zlinjama je gostovao imenjak makarski Zmaj. Oba Zmaja nastupila su opterećenja ozlijedama i bez nekolicine standarnih igrača, a veće opterećene pretrpili su gosti, koji su stigli samo sa 11 igrača.

Nakon osvojenog županijskog kupa, u srijedu u Dubrovniku, došla je obaveza u prvenstvu. Na Zlinjama je gostovao makarski Zmaj. Oba Zmaja nastupila su opterećenja ozlijedama i bez nekolicine standarnih igrača, a veće opterećene pretrpili su gosti, koji su stigli samo sa 11 igrača.

Posljedica je to duge i naporne sezone i sva sreća što se "naš" Zmaj dobrim igrama smjestio u ugodnu sredinu i ne treba se boriti za opstanak u zadnjim kolima. Sa ovom pobjedom četveroplasirana Zagora nam bježi tri boda. Jedan kuriozni podatak da potkrijepi tešku sezonu je da će Zmaj odigrati ukupno 38 službenih utakmica, od toga 20 u drugom dijelu sezone. A prvoligaši će u drugom dijelu odigrati 12 prvenstvenih, četvorka iz kupa još dodatno polufinala i finale. Uz to će odigrati 0 europskih utakmica, što ne čudi kad pogledate ukupno proljetno opterećenje prvoligaša.

Podatak je to za razmatranje i nije ništa čudno da ova liga ima dosta mladih igrača, koji su poslani na kaljenje, te dosta igrača koji razmišljaju o nastavku karijere u nižerazrednim europskim klubovima. Jedan od njih je i vratar Makarana Dante Stipica, koji osim što je nastupao za mlađe uzraste Hajduka ima ubilježene nastupe za mlađe kategorije hrvatske nogometne reprezentacije. Igrači na kaljenju su brojnijii u zadarskim klubovima, jer nepostojanjem lokalnog drugoligaša prva postaja igrača koji nisu u užem kadru Zadra su Raštane i ostatak ekipe. To je ujedno i jedan od razloga zašto su ti klubovi visoko u plasmanu treće lige.

Ovaj poduži uvod posljedica je nešto nezanimljivije utakmice na Zlinjama jučer. Počelo je odličnom prigodom Antića, koji iskosa sa desetak metara topčinom pogađa gredu. To zakucavanje pod gredu bi spadalo u još jedan popularno zvani "eurogol". "Naš" Zmaj je u početnom dijelu zagospodario terenom i natjerao goste da se branu sa svim igračima u svome polju. Zaredalo se nekoliko prilika i gol je visio u zraku. Raspoloženi Antić je podjelio nekoliko lopti i sve se činilo da će ovo biti jedna od lakših utakmica.

Međutim gol nikako nije stizao, a gosti su u prvom dijelu stigli dva puta opasno zaprijetiti. Recept je bio jednostavan. Desetorica u obrani u svojoj polovici i nakon brzo osvojene lopte kontranapad i kako je već rečeno dva puta su uspjeli doći u situaciju za poentiranje. Prvi puta napadač je pucao pored gola, a drugi put Šeparović je maestralno obranio. Bila je to mnogo bolja prilika, jer napadač osim što je išao jedan na jedan je imao i dosta vremena. Sa druge strane Kaleb je dobro pucao glavom, a najbolju priliku promašio je Bačić. Neometan je volej sa 11 metara poslao preko gola.

U 39. minuti uslijedila je odlična i brza akcija. Prižmić je dodao loptu u prostor za Bačića. Bačić "rolicom" lomi čuvara i oštrim udarcem pogađa za 1-0. Nakon pogotka Zmaj je imao priliku za povećanje vodstva. ali Čotić je promašio. Došlo je poluvrijeme i Gudelj je morao promjeniti Damira Gugića, koji je usprkos bolovima nastupio i solidno držao sredinu. Dao je sve od sebe, ali vidjelo se da to nije 100% spremni Pućo.

Drugo poluvrijeme je igrom bilo lošije od prvog. Zmaj je u prvom dijelu poluvremena imao nekoliko prigoda, ali Čotić i Radičević nisu uspjeli postići pogodak. Nakon desetak minuta igre gosti su zagrali nešto bolje, odnosno Zmaj je prepustio inicijativu i igra se premjestila po sredini. Nastupilo je razdoblje igre bez većih prigoda i u 63. minut gosti su došli do slobodnog udarca. Sa lijeve strane, kraj gostujuće klupe, Kazazić je uputio centaršut u šesanesterac. Lopta je pala u peterac i odbila se po sredini gola. Šeparović je ostao na mjestu i lopta mu je kroz ruke ušla u gol. Sa tribine se nije vidjelo da li je netko okrznuo loptu i u zadnji tren promjenio smjer, ali nespretni pogodak nenadano je vratio goste u život.

Međutim ovaj nenadani impuls gostiju je trajao nekoliko minuta i Zmaj ih je ponovno natjerao u njihovu polovicu. Nakon pritiska i nekoliko napada Zmaj je u 75. minuti dobio jedanaesterac. Duga lopta u šesnaesterac, duel u skoku Radičevića i stopera, u kojem je Radičević dobio udarac u glavu je okarakteriziran jedanaestercem za Zmaja. Gosti su protestirali, sudac je podjelio nekoliko kartona. Prižmić uzima loptu i puca, ali vratar čita i odlično brani. Nakon jedanaesterca nastavili su se napadi Zmaja i u 83. minuti ponovno točni ubačaj na Radičevića. Stoper u padu hvata loptu rukom i glavni sudac na intervenciju pomoćnog dosuđuje novi jednaesterac. Ovaj put gosti su prihvatili bez prigovora, Antić je novi izvođač i odličnim udarcem postiže pobjedonosni pogodak. Nakon novog vodstva sve je bilo lakše i Zmaj je bez problema mogao još više potvrditi pobjedu.

Sljedeće kolo je gostovanje u Metkoviću protiv Neretve, nakon toga nam dolazi Omiš i posljednje kolo nam donosi gostovanje u Prološcu protiv Mladosti.

Slike sa utakmice.

Zmaj: Šeparović, Surjan, Škoro ( od 85. min. Boroe), Dean Gugić, Antić, Damir Gugić (od 45. min. Žaknić), Radičević, Prižmić, Čotić,( od 78. min Sardelić) Bačić, Kaleb

klupa: Bebić, Jeričević

Raspored sezone 19/20

20 Kolovoz 2019

Na sljedećem linku možete pregledati raspored sezone 2019/2020.   RASPORED SEZONE 2019/2020

Polufinale žup. kupa

29 Travanj 2019

U srijedu, 01.05.2019. sa početkom u 16:30 igra se utakmica polufinala županijskog kupa između BŠK Zmaj i NK Jadr...