Pobjeda za oproštaj od domaće publike

3 - 1

Posljednja domaća utakmica (petak, 27.05.2011) za ovu sezonu započela je zahvalom uprave kluba svim vjernim gledateljima i navijačima, koji su i ovu godinu dokazali koliko volu nogomet i Zmaja. Da bi priča bila upotpunjena zahvala je spomenula sve ljubitelje nogometa sa otoka Korčule i Orebića, a na tribinama se i ovaj put okupilo više od 600 ljudi.

Posljednja domaća utakmica (petak, 27.05.2011) za ovu sezonu započela je zahvalom uprave kluba svim vjernim gledateljima i navijačima, koji su i ovu sezonu dokazali koliko volu nogomet i Zmaja. Da bi priča bila upotpunjena zahvala je spomenula sve ljubitelje nogometa sa otoka Korčule i Orebića, a na tribinama se i ovaj put okupilo više od 600 ljudi.

Utakmica je započela topčinom Antića i odličnom intervencijom gostujućeg vratara. Bilo je to iz igre sa dvadesetak metara. Antić se namjestio i opalio, a vratar je dobio prvi međusobni dalekometni dvoboj. Zmaj je napadao i ubrzo smo vidjeli prvi pogodak. Brza akcija, Bačić ulazi sa desne strane šesnaesterca i puca. Vratar brani i odbija loptu do natrčalog Čotića, koji je posprema u mrežu za 1-0.

Tekla je dvanaesta minuta i već u sljedećom napadu, nakon izvedenog centra, Omiš preko Biuka izjednačava rezultat. Brza akcija, nesmotrena obrana Zmaja i stvari se vraćaju na početak, Nakon pogotka uslijedilo je još jedno razdoblje dobre Zmajeve igre sa nekoliko poluprilika, ali sigurni vratar gostiju Baučić i obrana Omiša su sve bez problema riješili.

U 27. minuti novi dalekometni dvoboj. Antić postavlja loptu na 25 metara, sredina gola. Precizni i jaki udarac preko živog zida i lopta se zakoprcala u mreži. Vratar koliko god se opružio je bio nemoćan, lopta je išla u sami kut. Izjednačenje u dvobojima i vostvo Zmaja 2-1.

Do poluvremena Zmaj se razigrao, Omiš se dobro branio i nismo vidjeli previše uzbuđenja i novih prilika. Izdvojit ćemo još jednu topčinu Antića izvan šesnaesterca, ali vratar ponovno odlično brani. Raspoložena publika je pljeskom nagradila oba aktera dalekometnih duela. Osim ta tri udarca koja su išla u okvir gola, bilo je još nekoliko pokušaja izvan šesnaesterca Antiča i Volarevića, ali svi su završavali pokraj gola.

Drugo poluvrijeme započelo je igrom po sredini terena, bez prevelikih prigoda. I onda je u 60. minuti Radičević iskoristio jednu gužvu u šesnaestercu i pogodio za konačni rezultat 3-1. Do kraja utakmice rezultat se nije mjenjao, a Zmaj je imao nekoliko manjih poluprilika da još više potvrdi pobjedu. U 88. minuti započeo je mali performans Red Dragonsa, kad su razvili transparent iznad klupa i dimnom zavjesom prekrili sve kutke terena. Ogroman pljesak publike i slavlje Zmajevih igrača, koji su ovu debitansku sezonu oduševili sve svoje ljubitelje.

Još nas očekuje u utorak 31.05.2011. u Prološcu, protiv Mladosti, ali kao i prošle godine Zmaju ovo gostovanje neće ništa značiti, dok je Mladosti ponovno izuzetno važno, jer sa kiksom makarskog Zmaja, mogu napustiti dugo čuvano posljedno mjesto, koje sigurno vodi u nižu ligu.

Zmaj: Bebić, Surjan, Volarević, Antić, Čotić, Radičević (81. Turudić), Prižmić, Žaknić, Sardelić (63. Boroe), Bačić (71. J. Šeparović), Kaleb

20 Kolovoz 2019

Na sljedećem linku možete pregledati raspored sezone 2019/2020.   RASPORED SEZONE 2019/2020

Polufinale žup. kupa

29 Travanj 2019

U srijedu, 01.05.2019. sa početkom u 16:30 igra se utakmica polufinala županijskog kupa između BŠK Zmaj i NK Jadr...