Bod za kraj

2 - 2

U zadnjem kolu 3 HNL - jug Zmaj je gostovao u Prološcu kod fenjeraša Mladosti. U ovoj utakmici domaćin je jednim uhom bio u Makarskoj, jer je tamo očekivao pozitivan rezultat gostiju i prizivao malo čudo. S 4 pobjede u nizu Mladost se bodovno izjednačila sa Zmajem iz Makarske, ali osjetno bolja gol razlika i bolji skor u međusobnim susretima Makranima su omogućili odriješene ruke u krojenju svoje i sudbine Mladosti.

U zadnjem kolu 3 HNL - jug Zmaj je gostovao u Prološcu kod Mladosti. U ovoj utakmici domaćin je jednim uhom bio u Makarskoj, jer je tamo očekivao pozitivni rezultat gostiju i prizivao malo čudo. Sa 4 pobjede u nizu Mladost se bodovno izjednačila sa Zmajem iz Makarske, ali osjetno bolja gol razlika i bolji skor u međusobnim susretima Makranima su omogućili odriješene ruke u krojenju svoje i sudbine Mladosti.

Previše gledajući preko Biokova naši su domaćini nekako zaboravili da i njima treba pobjeda, pa je Zmaj poveo pogotkom Sardelića u 23. minuti. Prvim ovosezonskim pogotkom prekinuo je dugi post i najavio svoje bolje dane. Nadamo se da se 'pipa' otvorila i da će u narednoj sezoni biti mnogo više pogodaka na njegovom kontu. Do poluvremena rezultat se nije mjenjao, a u Makarskoj je Zmaj poveo 3-0.

Negativni rezultat na poluvremenu iz Makarske kao da je razljutio Mladost, pa su s dva pogotka, u 67. Begića i u 79. Parađika, došli do preokreta. U Makarskoj je Zmaj na početku drugog poluvremena, točnije u 48. minuti, poveo 4-0, ali uporni gosti su do 78. minute postigli 3 pogotka i vratili utakmicu u totalnu neizvjesnost (završilo 4-3). Nada Mladosti se razbuktala, ali ona je ugašena u 88. minuti, kada Antić puca, a lopta se od Grabovca odbija u vlastiti gol, za izjednačenje na 2-2. Do kraja je ostalo malo vremena, a domaćin nije  imao snage za još jedan preokret i na kraju slavlje oba Zmaja. Makarskog zbog ostanka u ligi, a našeg zbog završetka duge i uspješne debitanske sezone u 3. HNL.

Photo session ekipe 2019/2020

04 Rujan 2019

Ekipa za sezonu 2019/2020

Raspored sezone 19/20

20 Kolovoz 2019

Na sljedećem linku možete pregledati raspored sezone 2019/2020.   RASPORED SEZONE 2019/2020

Polufinale žup. kupa

29 Travanj 2019

U srijedu, 01.05.2019. sa početkom u 16:30 igra se utakmica polufinala županijskog kupa između BŠK Zmaj i NK Jadr...