Zmajev dan!!!

3 - 3 (4 - 6, penali)

Najava završnice sezone naslovjena je 180 minuta. Prva polovica je odrađena u najboljem mogućem stilu, samo je trajalo malo duže. Krenulo se iz Blata (19.05.2010) i prvi problemi javili su se po polasku. Nikola Boroe nije bio u mogućnosti krenuti na putovanje. Petar Franulović zbog ozljede nosa također nije putovao i onda je na ulasku u Janjinu autobus stao. Zahvaljujući našem vozaču i vrataru Šeparoviću kvar je otklonjen i nakon prisilne pauze nastavilo se putovanje. Šeparović je danas bio čuvar Zmaja i Red Dragonsa.

Utakmica je zbog toga kasnila neko vrijeme i nakon zagrijavanja konačno je krenulo, željno iščekivano, finale. Trećoligaš Neretvanac je pritisnuo Zmaja i Zmaj mu je prividno prepustio situaciju na terenu. Discipliniranom obranom Zmaj je odoljevao napadima Opuzenaca i otvorio se veliki prostor za kontranapade. U napadačkom dijelu danas su veliki posao napravili Prižmić, Radičević i Sikima. Sva trojica su bili itekako ubitačni i brzim i okomitim napadima su lagano mjenjali tok utakmice. Sikima je nekoliko puta odlično proigrao. Prižmić je imao nekoliko bjegova. A Radičević je primio bezbroj visokih lopti, koje je slao lijevo i desno.

Iako su svi odigrali lavovski u sredini se ipak osjetio izostanak Boroa, tako da su igrači Neretvanca sa Zmajeve lijeve strane koristili prazan prostor i dolazili u opasne situacije. Denis Šeparović i posebno Ivan Surjan su ih dočekivali preblizu svojih vrata, ali su im zato odnjeli mnogo lopti i spriječili moguće prilike za postizanje pogotka. Kako je već opisano, Zmaj je brzim izlaskom iz svoje polovice radio problem obrani Neretvanca. I onda u 19. minuti. napad Zmaja. Radičević je primio loptu u šesnaestercu, ali ga ruši ombrambeni igrač. Za suca Hausvičku nije bilo dvojbe i jedanaesterac za Zmaja. Loptu uzima Sikima, jak udarac, golman rukom dotiče loptu, ali ona je ipak završila u golu. 1-0 za Zmaja.

Igra se nastavila i ubrzo, tj već u 24. minuti korner za Neretvanac.  Nakon odbijanca napadač spušta loptu igraču na drugoj stativi, koji vraća povratnu u sredinu i Zonjić lagano poentira za izjednačenje. Cijela obrana Zmaja je zastala tražeći zaleđe, a iz tribine je izgledalo da je igrač koji je vratio povratnu bio najmanje dva metra u nedozvoljenoj situaciji. Nakon pogotka Neretvanac je imao dobru priliku kad je Zonjić pucao glavom i drugu kad je Surjan odbio udarac u korner.

Sa druge strane nakon nekoliko brzih kontranapada Zmaja. U jednoj je prilici Radičević u šesnaestercu išao jedan na jedan. Pokušao je prebaciti igrača i u tome skoro i uspio, ali je ombrambeni ipak zahvatio loptu. Svi su Zmajevci tražili igranje rukom, ali novog jedanesterca nije bilo. Ubrzo je došlo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme Zmaj je krenuo furiozno. Razlika u ligama se totalno istopila i Zmaj je postao dominatna ekipa na terenu. Prižmić je u dva napada imao stopostotne prilile, kad je išao sam prema vrataru. Prva je bila izrazitija, nakon što je sa centra vukao loptu, ušao je u šesnaesterac i pokušao proći golmana, ali je on ovaj put bi uspješniji. Sikima je iz slobodnog uputio oštri centaršut tj. udarac i golman je krajnim naporom uz pomoć stative spasio gol. U jednoj prilici oštri centaršut sa lijeve strane i Zmajev napadač je na drugoj stativi stotinku zakasnio.

I konačno u 58. minuti najbolja akcija Zmaja. Nekoliko brzih pasova do Sikime, koji sa desna upućuje oštru loptu u šesnaesterac. Na nju natrčava Prižmić i oštro ju reže uz samu stativu. Golčina!!! Zasluženo, jer je na terenu postojala jedna ekipa. Međutim, kako ništa ovu sezonu nije bilo lako, tako je i Zmaj sam sebi zakomplicirao situaciju. Niti tri minute kasnije, slobodni udarac za Neretvanac. Ubačaj na drugu stativu. Lopta je dugo putovala, skoro u korner gdje ju glavom dočekuje Neretvančeva šestica i vraća u sredinu. Danijelu Kozini nije bilo teško da ponovno poravna rezultat, 2-2. U 67. minuti  visoki nabačaj Neretvanca. Tri ombrambena Zmaja i samo jedan napadač Neretvanca, međutim Frano Jeričević nesretno lobuje Šeparovića i ekstra golom, ali na suprotnu stranu, dovodi Neretvanca u vodstvo 3-2. Kako i mnogo puta ovu sezonu Zmaj ne prestaje igrati i u 76. minuti korner za Zmaja. Oštri ubačaj i Krešimir Franulović glavom poravnava na 3-3. Totalno zasluženo.

Zmaj je do kraja nastavio napadati i bilo je prigoda za još pogodaka. Najbolju je imao Ivan Bačić, kad je nakon dobre akcije promašio gol i pogodio sa strane. U 88. minuti Denis Šeparović je dobio drugi žuti i Zmaj je ostao sa desetoricom. Ubrzo je isteklo vrijeme i došli smo do ruleta jedanesteraca.

Prvi su pucali igrači Neretvanca. Prvi penal, jaki udarac u stranu, ali Vinko Šeparović vrhunskom paradom brani. Odlična obrana. Prvi penal za Zmaja. Prižmić puca jako, golman pada u drugu stranu, ali lopta ide preko gola. Drugi penal Neretvanac, udarac u sami kut, ali ne pogađa okvir gola. Za Zmaja puca Drušković, siguran, 1-0. Treći penal za Neretvanac, opet pored gola. Volarević za Zmaja, Siguran i 2-0. Zmaj ima sve u svojim rukama. Od dva penala, potrebno je jednog iskoristiti. Četvrti penal za Neretvanac i Denis Ključe je siguran. I onda loptu uzima Sikima. Smireni udarac i KUP JE NAŠ. Slavje Zmajevaca. Općem veselju pridružili su se i navijači Neretvanca, sa kojima smo pjevalii zajedno na tribini i sa kojima smo razmjenili majice i druge navijačke rekvizite. Nazad u Blato je krenula vesela ekipa i feštanje se sve do ranih jutarnjih sati.

ZMAJ: Vinko Šeparović, Ivan Surjan, Denis Šeparović, Frano Jeričević, Krešimir Franulović, Ante Volarević, Jovo Sikima, Vlaho Radičević, Ante Prižmić, Damir Drušković, Ivan Bačić (82. min Petar Sardelić)

20 Kolovoz 2019

Na sljedećem linku možete pregledati raspored sezone 2019/2020.   RASPORED SEZONE 2019/2020

Polufinale žup. kupa

29 Travanj 2019

U srijedu, 01.05.2019. sa početkom u 16:30 igra se utakmica polufinala županijskog kupa između BŠK Zmaj i NK Jadr...