Velika pobjeda protiv starog rivala

1 - 5

Ni nakon prospavane noći nije jednostavno napisati nešto smisleno. Potrebno je da prođe još neko vrijeme dok nam jučerašnja utakmica sjedne na svoje. Jučer (07.03.2010) smo na Močnom lazu okusili kompletnu plejadu osjećaja. Od očaja do delirija. Polufinalna utakmica kupa, protiv Hajduka iz Vele Luke, počela je po najgorem mogućem scenariju. Prekrasnim pogotkom Damjana Marova u trećoj minuti.

Da bi dočarali koliki je to bio udarac za Zmaja, potrebno je opisati cijelu situaciju oko derbija. Prvenstvena je stanka, nije se igrala natjecateljska utakmica od Prosinca prošle godine. Zmaj je u vrhu lige zadnje dvije sezone, dok je istovremeno Hajduk nekoliko sezona prikovan za dno. Pripreme Zmaja su krenule još u Sječnju i igrači su spremni, ali i nestrpljivi. To su prikazali u prijateljskoj protiv Poljičanina, kojeg su pregazili 5-1, a mogli su još toliko.

Derbi je trebao biti prošli tjedan, ali je odgođen. Tokom tjedna se iščekivao sastanak načelnika općina, predsjednika klubova sa načelnikom policije, o derbiju i osiguranju istoga. Konačno u petak (05.03.) je dogovoreno da će se igrati. Načelnici i predsjednici klubova su obećali načelniku policije da će napraviti sve da utakmica  protekne u najboljem redu i bez incidenata.

Konačno je svanula Nedjelja, lijep i sunčan dan. Sve spremno da se odigra još jedan spektakl, za koji se živi. Sve drugo su utakmice, ali ovo je to!!! Igraju Zmaj i Hajduk.

I onda početak iz najgorih snova. Duga lopta sa centra i spretni Marov je iz okreta, od prve šalje u sami kut Šeparovićeva gola. Nakon toga blokada. Pritisak Zmaja, ali bez pravoga udarca na gol. Cijelo poluvrijeme osjećao se grč i na momente nemoć Zmaja da okruni dominaciju na terenu. Napadi su se redali, bilo je nekoliko izglednih prilika iz slobodnih udaraca, ali sve je išlo izvan okvira gola. Nekoliko puta su Hajdukovci na samom rubu šesnaesterca zaustavili Zmajevce, ali jedanaesterca nije bilo. Hajdukovci su odigrali Hajdučki.

Poluvrijeme je proletilo u trenu, bez pravog udarca u okvir gola i očaj se širio tribinom. Sve je mirisalo na prošlu godinu. Prvo su u kupu Velolučani slavili 1-0 iz jednog udarca na gol, a ovu sezonu su u prvenstvu spretno izvukli bod, 2-2. Nakon što je Zmaj vodio 1-0 i 2-1.

Drugo poluvrijeme počelo je u sličnom tonu. Zmaj je napadao ali bezuspješno. I onda u 51. minuti akcija sa desne strane. Ulazak u šesnaesterac i oštra lopta paraleno s golom. Kroz vratara i dva Hajdukovca, lopta je prošla na drugu stativu, gdje ju je Ante Prižmić zakucao u mrežu za izjednačenje, deblokadu i početak kraja za Hajduk.

Nedugo nakon toga u 58. minuti Ante Prižmić iz kornera, uz pomoć glave jednog Hajdukovca. pogađa za 2-1. Totalni preokret i slavlje na "blatskoj" tribini. Nakon toga slijedi mirno razdoblje u kojem bilježimo nekoliko bezuspješnih pokušaja Zmaja. 78. minuta, Volarević ispucava loptu iz svoje polovice. Lopta pada na oko dvadesetak metara i preskače natrčalog vratara Hajduka. Na nju prvi natrčava Ante Prižmić i povisuje rezultat na 3-1. Totalni "kaos".

Do kraja utakmice Zmajevci su dokrajčili grogiranog protivnika. Dvije izrađene akcije sa desne strane i dva lagana pogotka. U 85. Ante Prižmić i u 88. Jovo Sikima za konačnih i velikih 5-1. Pjesma i veselje dugo u noć...

Rezime na kraju. Ovo je bila polufinalna utakmica kupa za Korčulansko - Lastovsko područje. Završila je velikom pobjedom Zmaja 5-1. Kladioničarskim rječnikom iz jedan u dva. Finale se igra u Smokvici protiv Jadrana, a termin će se naknadno odrediti.

Slike sa utakmice, karusel i proslava u prostorijama BŠK Zmaj.

Photo session ekipe 2019/2020

04 Rujan 2019

Ekipa za sezonu 2019/2020

Raspored sezone 19/20

20 Kolovoz 2019

Na sljedećem linku možete pregledati raspored sezone 2019/2020.   RASPORED SEZONE 2019/2020

Polufinale žup. kupa

29 Travanj 2019

U srijedu, 01.05.2019. sa početkom u 16:30 igra se utakmica polufinala županijskog kupa između BŠK Zmaj i NK Jadr...