U velikom stilu !!!

0 - 2

Najava završnice sezone naslovjena je 180 minuta. Prvih devedeset smo odradili i jučer (30.05.2010.) nas je čekalo drugih devedeset. Onih važnijih i dugotrajnijih. Finale sezone i bitka za prvaka. Cijelo Blato preselilo se jučer u Gabrile. Pred prepunim gledalištem svjedočili smo jednoj dobroj i zanimljivoj predstavi. Kao i prošlu godinu, zadnje kolo nam je donjelo utakmicu odluke, u gostima sa direktnim protivnikom.

Igrači obje ekipe, sudac i svi sudionici, te gledatelji su bili svjesni situacije i svojim ponašanjem osvjetlili su obraz kompletne lige i ove "podugačke" sezone za pamćenje. Počelo je greškom Zmaja i napadač Croatie se našao u odličnoj prilici, ali pucao je preko gola. Praktički je to bilo sve što smo od domaćina, u napadačkom dijelu, vidjeli danas. Zmaj je uspostavio kontrolu i krenuo u presing. Samo pobjeda je donosila toliko očekivano prvenstvo, ali Zmajevci se nisu bezpotrebno gubili, već su strpljivo krčili put prema pobjedi.

Tako su krenuli organizirani napadi Zmaja, a obrana, na čelu sa besprjekornim Franulovićem, je napravila nevidljivim prvog strijelca lige, Rezu. Publika se u šali pitala tko je to i da li on danas uopće igra. Lavovski posao u sredini su napravili Boroe i Volarević i započeo je Zmajev ples. Prvo je u jednoj prilici Boroe glavom, nakon kornera, pucao, ali nije bio precizan. Nedugo nakon toga Bačić je imao odličnu priliku , ali je loše zahvatio loptu.

Prilike su se redale i Vlaho Radičević je nakon ubačaja zatresao mrežu domaćina. Za pokrajnog nije bilo dileme, digao je visoko zastavicu i pogodak je opravdano poništen. Nekoliko minuta poslije odlična prilika Zmaja. Bačič je ubacio oštru loptu po podu i Prižmić u petercu, sa nekoliko metara puca. Odlična intervencija domaćeg vratara. Zmaj je do poluvremena nastavio sa pritiskom i domaćin se grčevito branio. Međutim rezultat je ostao nepromijenjen i Croatia je još uvijek imala prvenstvo u svojim rukama.

I onda je usljedilo drugo poluvrijeme. U proljetnim izvještajima često je stavljan naglasak na to famozno drugo poluvrijeme Zmaja i tako je bilo i ovo popodne. Zmaj je na proljeće u drugom poluvremenu  često lomio protivnika i prelamao utakmice. Slobodno možemo nazvati drugi dio Zmajev dio. Dubrovnik 0-1(0-0) , Župa 2-3 (1-0), Vela Luka 1-5 (1-0), Neretvanac 3-3 (1-1),  Orebić 0-4 (0-0), pa čak i Metković 4-0 (1-0).

U drugom dijelu nastavili su se napadi Zmaja. Zmaj je igrao bez grča i nervoze, što se za domaćina u nastavku ne bi reklo. Padajući u igri, povećao se broj grešaka u obrani Croatie i nakon proigravanja Radičevića, ombrambeni igrač je u šesnaestercu povukao Bačića. Sudac je dosudio jedanaesterac i Radičević ga je zakucao u mrežu za 1-0. Slavje na crvenom dijelu tribine. Nedugo nakon vodećeg pogotka, Radičević opet proigrava Bačića. Bačić prolazi ombrambenog i ulazi u šesnaesterac. Smireni i odmjereni udarac golmanu kroz noge i velikih 2-0. Zmaj se visoko uzdigao.

Nedugo nakon drugog pogotka Prižmić u kontri prolazi sve, pa i vratara koji ga ruši na rubu šesnaesterca. Svi su očekivali crveni, ali odlični sudac progledava kroz prste vrataru i daje samo žuti. Inače je sudac odsudio odličnu utakmicu i imao je tek dvije loše procjene, obje nakon 2-0, kad je propustio dodjeliti dva crvena. Prvi vrataru, a drugi nakon još jednog bijega Prižmića po krilu, kad ga domaća petica laktaje i zarađuje samo žuti karton. Prižmiću je razbijen nos i ostatak susreta je nastavio krvav sa vatom u nosu.

Sudac je poništio još jedan pogodak Radičevića, kad je istrčao kontru, ali se u primanju lopte poslužio rukom. Croatia je krenula u posljedni pohod i pokušali su doći u priliku za vratit se u utakmicu. Sigurna obrana Zmaja je na vrijeme sve riješila i još su brzim izlaskom u napad bili itekako opasni. Od svih napada Croatie, kad su često preskakali igru, možemo izdvojiti jednu priliku Mostine, kad je sam na drugoj stativi pucao iz prve, metar od gola.

Kraj utakmice Zmaj i Croatia su dočekali sa deset igrača. Na strani Croatie Mario Mostina, a na strani Zmaja Ivan Surjan. Zbog međusobnog udaranja i provociranja oba dvojica su otišla na rano tuširanje. Ovim potezom Croatia je više izgubila pa im se izgubilo i ono malo igre po sredini. Duge lopte, koje su im preostale, su pogodovale visokoj obrani Zmaja i sve opasnosti su bez problema riješene.

Iščekivao se posljednji sučev zvižduk da konačno krene zasluženo slavje Zmaja. I krenula je u Konavlima Zmajeva pjesma, koja je zagrmila iz više od 250 grla, koliko se okupilo navijača iz cijelog otoka, pa i šire.

Na povratku u Orebiću dočekalo nas je još jedno veliko iznenađenje. Torcida Orebić je sa velikim transparentom i pjesmom dočekala Zmaja i Red Dragonse. Međusobne čestitke i najbolje želje za budućnost jednih i drugih. HVALA!!!

U Blatu doček, zajednička večera i pjesma do dugo u noć. Cilo misto slavi ŠAMPIONE!!!!

Iako nije nogometna tematika, ovom svečanom prigodom upućujemo čestitke reprezentaciji našeg otoka, koja se ovu godinu sa igara otoka vratila sa dvije medalje. Srebrna u skoku uvis, autora Nikole Damjanovića i brončana u režiji naših rukometaša. Iskrene čestitke. Više na marcopolosport.net

Slike sa utakmice možete pogledati u galeriji slika. Također vas upućujemo da pregledate galeriju slika sa dubrovačkog vijesnika, autora Tonči Vlašića.

Photo session ekipe 2019/2020

04 Rujan 2019

Ekipa za sezonu 2019/2020

Raspored sezone 19/20

20 Kolovoz 2019

Na sljedećem linku možete pregledati raspored sezone 2019/2020.   RASPORED SEZONE 2019/2020

Polufinale žup. kupa

29 Travanj 2019

U srijedu, 01.05.2019. sa početkom u 16:30 igra se utakmica polufinala županijskog kupa između BŠK Zmaj i NK Jadr...