Južinom na Brazilce

Jučer je na igralištu Gnjile na Grudi odigrana revijalna i humatirana utakmica između reprezentacije Dubrovačko-Neretvanske županije i selekcije hrvatskih Brazilaca.  Zmaja su na tom humanitarnom spektaklu predstavljali kapetan Ante Prižmić i Ante Volarević. Sljedeći članak je prenesen sa Dubrovačkog vjesnika, autora Tonči Vlašića, gdje možete pregledati slike sa utakmice.

ČLANAK:

Akciji, koju je mjesecima organizirao Emerson De Souza Cruz, Brazilac u redovima trećeligaša Konavljanina iz Čilipa, odazvali su se gotovo svi. Na Gnjilama je više od 700 gledatelja došlo pogledati prijateljsku nogometnu utakmicu između reprezentacije Dubrovačko-neretvanske županije i selekcije Brazilaca te kupnjom ulaznice sudjelovalo u prikupljanju pomoći za Udrugu Dva skalina te Marijin Dom u Cavtatu.

Selekciju Brazilaca predvodio je Etto, igrač zagrebačkog Dinama, a za reprezentaciju najjužnije hrvatske županije igrali su Emir Spahić, Darko Miladin, Hasan Kacić... Na kraju, 2:2. Selekcija Brazila je vodila 2:0 (Emerson iz kaznenog udarca u 33. te Tiago u 38. minuti), a reprezentacija Dubrovačko-neretvanske županije je u tri minute uspjela izjednačiti na 2:2 (Njire u 73. i Grbešić u 75. minuti) te izboriti kazneni udarac za pobjedu, ali udarac s jedanaest metara Ante Daničića u 76. minuti obranio je Ivica Obradović, koji je u nastavku utakmice branio vrata selekcije Brazilaca.

Utakmicu je sudio Lukša Klaić iz Popovića s pomoćnicima Robertom Hausvičkom iz Dubrovnika i Mihom Trkovićem s Grude, a delegat je bio Miho Arbulić iz Čilipa.

REPREZENTACIJA DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE

Lovro Skaramuca (Konavljanin), Emir Spahić (Monpellier), Hasan Kacić (Istra), Boris Raič (Župa dubrovačka), Darko Miladin, Ante Volarević (Zmaj Blato), Dubravko Zrilić (Konavljanin), Josip Papić (GOŠK), Lukša Veraja (Maestral), Mario Mostina (Croatia Gabrile), Ahmet Brković. Još su igrali: Zoran Primić (Dubrovnik 1919), Željko Dadić (Dubrovnik 1919), Ante Daničić (Dubrovnik 1919), Ante Prižmić (Zmaj Blato), Antun Šmanjak (Konavljanin), Zoran Karamatić (Konavljanin), Nihad Mujić, Vlaho Grbešić (Konavljanin), Vinko Čikato (GOŠK), Ante Bratoš (Slaven), Mario Matić (Croatia Gabrile), Stijepo Njire (Konavljanin), Mario Previšić (Župa dubrovačka).

IZVOR: Tonči Vlašić, Dubrovački vjesnik

Photo session ekipe 2019/2020

04 Rujan 2019

Ekipa za sezonu 2019/2020

Raspored sezone 19/20

20 Kolovoz 2019

Na sljedećem linku možete pregledati raspored sezone 2019/2020.   RASPORED SEZONE 2019/2020

Polufinale žup. kupa

29 Travanj 2019

U srijedu, 01.05.2019. sa početkom u 16:30 igra se utakmica polufinala županijskog kupa između BŠK Zmaj i NK Jadr...