Ništa od Afrike, svjetsko je u Dalmaciji

2 - 1

Iako se svjetsko prvenstvo već dobro zakotrljalo, vuvuzele odavno paraju živce, susjedi imaju polovičan uspjeh, a Modrić i ekipa ljetuju, u Blatu još uvijek traje Zmajeva groznica. Prvenstvo i kvalifikacije za 3 ligu su se odužili i još nas očekuju nova uzbuđenja, a jučer (13.06.2010) je na Zlinje došla ekipa Nk Mladost iz Prološca. Na tribinama se natiskalo više od 700 ljudi, a našli su se tu poneki turisti, blatski australci i ljubitelji nogometa sa cijelog otoka.

Utakmica je počela na najbolji mogući način. Solidnu igru i blagu dominaciju Zmaj je okrunio već u 8 minuti. Prižmić je proletio po krilu, asistirao za Sikimu, koji preciznim udarcem šalje loptu u mrežu za 1-0. Oduševljenje na Zlinjama. Nastavak je donio podjenaku igru. Obje ekipe su se trudile i pokušavale igrati, ali uvjeti su bili pravo afrički, velika vrućina, sunce i južina.

Negdje oko petnaeste minute NK Mladost je pritisnula Zmaja i odigrala nekoliko dobrih kombinacija. Opasni Erceg je poslužio kao mantinela i poslao nekoliko lopti u prostor. Tako je već u 19. minuti lagano izigrao obranu i Begić je iskosa sa desne strane ostao sam.  Sa oko desetak metara oštri udarac i izjednačenje, 1-1.  Nakon pogotka Mladost je preuzela inicijativu i već nakon par napada Erceg proigrava suigrača u stopostotnu priliku, ali ništa od vodstva gostiju.

Na sredini terena se vodila prava bitka. Mladost je u pojednim dijelovima utakmice imala veći posjed lopte, a Zmaj je bio opasan u momentima kad bi spustili loptu i poslali je danas raspoloženom Sikimi, koji je proigravao lijevo i desno, do Prižmića, Bačića i Radičevića. U jednoj situaciji, Radičević je leđima okrenut golu primio loptu u šesnaestercu. Ogradio se i izborio sebi prostor, ali udarac u sami kut brani gostujući vratar.

U 38. minuti brza akcija Zmaja. Prižmić proigrava Bačića, koji savršeno prima loptu i šalje je u for. Prolazi svoga čuvara, vratara i pogađa za novo vodstvo Zmaja. 2-1.

U 40. minuti promjena vratara. Zbog ozljede Šeparovića u igru je ušao Đoni Bačić, trener vratara. Zbog problema sa leđima Obradovića za završnicu prvenstva je upogonjen Đoni, koji se već nekoliko godina oprostio od aktivnog igranja nogometa. Blatska publika nije zaboravila svog starog vratara i dala mu je punu podršku u njegovom povratku među vratnice. Poznato je da su dobri vratari kao i vino, godinama sve bolji i Đoni je do kraja utakmice postao najbolja i najizrazitija figura Zmaja. Početnu nesigurnost je brzo prevladao i branio je kao u najboljim danima.

Drugo poluvrijeme Mladost je pritisla Zmaja i preuzela inicijativu na terenu. Krenuli su napadi, ali u konačnici najbolje prilike su imali iz slobodnih udaraca, kad su beskonačno mnogo puta ubacivali loptu u šesnaesterac. Tako je već početkom poluvremena Erceg izveo slobodnjak, nekoliko metara izvan šesnaesterca sa desne strane. Pucao je na drugu stativu, gdje igrač Mladosti, na crti glavom šalje loptu u mrežu. Pokrajni opravdano diže zastavicu i poništava pogodak za izjednačenje. Nakon toga greška obrane Zmaja. Erceg je presjekao loptu i od prve puca pored gola. Najbolja prilika za izjednačenje, imao je prazan cijeli gol, a bio je po sredini, na oko dvadeset metara.

Napadi Mladosti su se nastavili, a Zmaj je vrebao priliku iz kontri. Najopasniji su bili kad bi sa nekoliko brzih pasova, po podu, izbacili u napadu Radičevića i Prižmića. Potrebne predahe obrani je nekoliko puta priuštio Sikima, kad bi sakrio loptu. Ulogu zadnjog veznog igrača, Volarević je odradio sa najvišom  mogućom ocjenom.

Priliku iz kontre dočekao je Prižmić, sjurio se krilom, proletio čuvare i ušao u šesnaesterac. Poslao je loptu na drugu stativu, ali Radičević se nije uspio dobro namjestiti i lopta je išla preko gola. Prižmić se potom sam izborio za priliku. Pritisak na zadnjega igrača obrane, oteta lopta i krenuo je sam prema golu. Prošao je vratara, ali su se stoperi Mladost uspjeli vratiti i odbili su udarac. Jednu akciju su izbacili Radičevića, ali pomoćni je digao zastavicu. Sa tribine je izgledala čista situacija, ali pomoćni sudac je bio u ravnini i boljoj poziciji.

Mladost je do kraja bezbrojnim ubačajima pokušala izjednačiti i imali su jednu odličnu priliku, kad je igrač na drugoj stativi sa par metara pucao. Đoni je obranio i sa nekoliko dobrih intervencija prometnuo se u junaka utakmice. Sudac je ubrzo odsvirao kraj i Zmaj je zasluženo slavio. Konačno je nakon tri gostujuće utakmice domaća publika došla u priliku da vidi osvojene trofeje i igrači, zajedno sa vodstvom kluba su se slikali ispred tribine sa navijačima. Sliku pregledajte na dubrovacki.hr .

Za utakmicu u srijedu zbog trećeg žutog kartona suspendiran su Ante Prižmić i Denis Šeparović, a pitanje je što će biti sa vratarom Šeparovićem.  Sve u svemu u srijedu je potreban pozitivan rezultat, jer su još sve kombinacije u igri. Zmaj je nakon prvog dijela u vodstvu, ali sve je još otvoreno.

ZMAJ: V. Šeparović (od 40. Đ. Bačić), Surjan, Jeričević, K. Franulović, P. Franulović, Volarević, Sikima, Radičević, Prižmić, Drušković (od 66. D. Šeparović), I. Bačić (od 84. Šimunović).

Slike sa utakmice.

Polufinale žup. kupa

29 Travanj 2019

U srijedu, 01.05.2019. sa početkom u 16:30 igra se utakmica polufinala županijskog kupa između BŠK Zmaj i NK Jadr...