Zmaj ugašen u Neretvi

12.10.2008 u Metkoviću odigrana je utakmica 5 kola 1 ŽNL. Zmaj je stigao u goste posljedno plasiranoj ekipi 1 ŽNL NK Metković. Utakmica je odigrana po lijepom vremenu, na idealnom "engleskom" travnjaku, ali ništa nije pomoglo Zmajevcima da nastave svoj niz pobjeda. Utakmica je završila rezultatom 4-0 za domaćina. Izgleda da je pritisak osvajanja nova tri boda i nastavak niza pobjeda ipak bio preveliki zalogaj za ovu ekipu.

Prvih pola sata igre Zmaj je dobro stajao na terenu, spriječil su sve pokušaje domaćina da priđu golu i pomalo se stvarao dojam da će ovo biti još jedna utakmica u kojoj će Zmaj kontrolirati rezultat i ponjeti kući najmanje jedan bod. U prvih tridesetak minuta Zmaj je imao jednu sto postotnu priliku i još dvije poluprilike, ali u niti jednoj akciji nisu uputili kvalitetni udarac prema gostujućem vrataru. Igra se odvijala većinom četrdesetak metara od domaćeg gola.

U 33 minuti na desnom rubu svoga šesnaesterca Zmajevci rade nepotrebni prekršaj, koji je domaći igrač Majić prekrasnim pogotkom preko živog žida pretvorio u 1-0 za domaćina. Prva prilika, prvi dublji izlet u Zmajevu polovicu i 1-0. Nakon toga pogotka Zmajevi igrači su pomalo počeli gubiti živce i više se koncetrirali na razgovore sa sucom utamice nego na igru. U 40 minuti Majić je ponovno strijelac, nakon neshvatljive greške vratara Šeparovića. Na odmor se otišlo sa rezultatom 2-0.

U drugom poluvremenu slična priča kao u prvom. Zmaj je krenuo oštrije, pojačao ritam i ponovno počeo pritiskati, ali bez izrazitih prilika. Opet su imali prividnu prednost, ali u 63 minuti stoper Zmaja Poša je nesretno reagirao i glavom poslao loptu u svoju mrežu za 3-0. U 69 minuti domaćin je iz prve prave akcije izigrao obranu Zmaja i Bulum je postavio konačni rezultat za 4-0. Do kraja utakmice Zmaj je pokušao postići barem počasni pogodak, ali opet nisu uspjeli uputiti kvalitetne udarce prema domaćem vrataru. U 77 minuti Krešimir Franulović je dobio crveni karton, nakon dva žuta, zbog prigovora sucu.