Sokol nadletio Zmaja

U 8. kolu drugoplasirani Zmaj je gostovao u Dubravci kod trećoplasiranog Sokola. Utakmica u kojoj je Zmaj ušao sa pet bodova prednosti završila je rezultatom 2-0 za domaćina, koji se ovom pobjedom sasvim približio vrhu tablice. Utakmicu je bolje otvorila domaća momčad koja je u prvih deset minuta imala dvije prilike, kad su oba puta na rubu zaleđa izigrali obranu Zmaja.

Nakon toga Zmaj se stabilizirao i primirio igu, te je postepeno preuzeo kontrolu na terenu. U tom razdoblju bilježimo dvije stopostotne prilike Zmaja. Prvo je Ante Prižmić sam izbio pred vratara, nakon dodavanja svoga igrača, ali je sa 16 metara loše pucao pored vratara, koji ga je pročitao i obranio udarac. Nakon toga je Perica Prižmić dugom, točnom loptom izbacio samog Matka Čepu koji je lobovao golmana, ali je domaći obrambeni igrač požrtvovno izbacio loptu sa crte gola.

Igra se nakon te dvije prilike Zmaja primirila i u 40. minuti, kad su svi pomislili da će se na odmor otići bez golova, obrambeni igrači Zmaja su nespretno reagirali, domaćini su preoteli loptu uz samu korner liniju i vratili povratnu na peterac, gdje je Hrvoje Kralj jednostavno poentirao za 1-0 Sokola.

Drugo poluvrijeme Zmaj je otvorio sa dobro izvedenim kornerom, kad je Matko Čepo odlično pucao glavom. Lopta je prošla golmana, ali je obrambeni igrač opet bio koncentriran i sa gol linije spasio čisti gol. U 60 minuti Zmaj je bio u napadu. Domaći golman je došao do lopte i ispucao ju daleko u Zmajevu polovicu, gdje stoper Poša radi prekršaj na 25 metara od gola. Slobodni udarac izveo je Pulić. Na loptu je krenuo golman Obradović, ali je u tom trenutku Surjan nespretno reagirao glavom, prevario svoga vratara i poslao loptu u svoju mrežu za 2-0 Sokola. Tim je potezom utakmica rješena. Igra se preselila u sredinu terena, a do kraja utakmice nismo vidjeli izrazite prilike za postizanje gola na obje strane.

{mos_fb_discuss:14}

Photo session ekipe 2019/2020

04 Rujan 2019

Ekipa za sezonu 2019/2020

Raspored sezone 19/20

20 Kolovoz 2019

Na sljedećem linku možete pregledati raspored sezone 2019/2020.   RASPORED SEZONE 2019/2020

Polufinale žup. kupa

29 Travanj 2019

U srijedu, 01.05.2019. sa početkom u 16:30 igra se utakmica polufinala županijskog kupa između BŠK Zmaj i NK Jadr...